Getty images/Michael Regan

17.10.2020 | 22.52

Hetafe sa bele tačke šokirao Barsu!

FC Barcelona

Hetafe je naneo prvi poraz Barseloni u La Ligi ove sezone, na svom terenu je slavio protiv favorizovanog protivnika sa 1:0.

Hetafe - Barselona

Angel Martinez, Getty Images Sport

Odlučujući momenat na utakmici dogodio se u 56. minutu kada je Frenki De Jong skrivio penal nad Đeneom.

Precizan sa bele tačke bio je Haime Mata.

Hetafe je u 79. minutu mogao da povede i sa 2:0, ali je golman Barse Neto fantastično zaustavio šut Kuća.

Ovo je prvi poraz novog trenera Barse Ronalda Kumana.

Prethodno je poražen i madridski Real, od koga je bio bolji Kadiz. Dva najveća španske kluba će u narednom kolu odigrati "El Klasiko".

Poslednji put kada su dva rivala izgubili mečeve pre direktnog okršaja bio je 2003.

Wien

Kod Mesija kola su posla niz brdo jos prosle godine. Ako ovako nastavi isto ce biti i ove godine. Zaboravio kad je dao gol na strani, a i na Kamp Nou ne blista. U reprezentacji i da ne pricamo.

Odgovori 21 19

Još jedan u nepreglednom nizu rekorda: Mesi za istoriju

Šestostruki osvajač Zlatne lopte Lionel Mesi uspeo je da učini nešto što niko drugi u istoriji Lige šampiona nije – 33-godišnji Argentinac postigao je gol u 16. uzastopnoj sezoni elitnog takmičenja.

Barselona produžila ugovore sa četvoricom igrača

Fudbalski klub Barselona je posle pobede protiv Ferencvaroša na startu Lige šampiona (5:1) saopštio da je produžio ugovore sa čak četvoricom igrača.

Rašford slomio Svece, petarda Barse

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Pari Sen Žermena na strani u derbiju prvog kola grupe H rezultatom 2:1. Barselona je kod kuće dobila Ferencvaroš sa 5:1 u okviru grupe G.

Hetafe - najbolji "murinjovski" tim (SK1, 23.00)

Real i Barselona su proteklog vikenda doživeli poraze u istom danu od Kadiza i Hetafea, a to je bila jedna od glavnih tema Mozzart Piramide radosti, koju od 23 možete da gledate na SK1. U njoj Ivan Lončarević daje odgovor zašto je Hetafe klasičan "murinjovski" tim.