18.10.2020 | 11.22 > 11:30

Kuman: Ubili nam ritam faulovima

Barselona je doživela prvi poraz od kada je na klupu seo Ronald Kuman. Bolji od Katalonaca u predgrađu Madrida bio je Hetafe, koji je slavio rezultatom 1:0 golom Haime Mate iz penala u 56. minutu. Holandski stručnjak je posle meča bio nezadovljan sa nekoliko stvari.

Lionel Messi

REUTERS/Juan Medina

"Bilo je mnogo faulova posebno na startu i nismo mogli da uđem u pravi ritam. Sudija je usporio igru i iskreno bilo je veoma teško da postignemo gol. Takođe mislim da smo u nekoliko navrata oštećeni i pitam se da li je uopšte postojao VAR na ovoj utakmici" ,izjavio je Kuman.

Iznenađenje je bilo pojavljivanje 17-godišnjeg Pedrija u startnoj postavi, dok je izostavljen Brazilac Kutinjo, koji je  zamenio Pedrija u 62. minutu..

"Pedri je već sada odličan igrač i pokazao je da ima kvalitet za Barselonu. Kutinja smo namerno odmarali, odigrao je mnogo minuta za reprezentaciju Brazila u protekloj nedelji."

Pokušao je Holanđanin i da Grizmana stavi na mesto klasičnog špica, međutim Francuz i dalje igra daleko od vrhunske forme.

"Imamo mnogo kvaliteta u napadu i fudbalere, koji mogu da igraju na više od jedne pozicije. Probali smo sa Grizmanom na mestu centarfora. Važno nam je da imamo nekoliko opcija i da možemo da se prilagođavamo situaciji", izjavio je Kuman.

Naredne subote Barselona će u "El Klasiku" dočekati Real iz Madrida, koji je takođe u ovom kolu razočarao. Poraženi su na domaćem terenu od Kadiza. Biće to prvi put još od 2003. godine da u najavažniju utakmicu španskog fudbala i Barsa i Real ulaze sa porazom. Real je trenutno na tabeli prvi sa deset bodova. Katalonci su na devetom mestu sa sedam bodova i mečom manje u odnosu na Madriđane.