Čudo iz Granade se izjednačilo sa Realom

Primera 25. okt 202016:17 > 20:42
Print screen/SK

Fudbaleri Alavesa pobedili su Valjadolid na strani u sedmom kolu La Lige rezultatom 2:0.

Juan Manuel Serrano Arce, Getty Images Sport

Gosti su oba pogotka postigli u drugom poluvremenu, iako su i u prvom delu imali sjajne šanse.

Najbolju je propustio Lukas Peres, koji je u 22. minutu promašio penal. Jedenaestercu je prethodio prekršaj Nača, zbog kojeg je bek Valjadolida dobio direktan crveni karton.

Brojčanu prednost, Alaves je iskoristio u nastavku duela na Sorilji.

Najpre je Pina u 55. pogodio za vođstvo, da bi potvrda trijumfa stigla u pola sata kasnije, kada je Sains iskoristio asistenciju Dejversona.

Alavesu je to druga pobeda u sezoni i sa sedam bodova zauzima 15. mesto.

Valjadolid ostaje na začelju uz tri osvojena poena.

Granada je u gostima pobedila Hetafe 1:0 golom Anhela Montore iz penala u nadoknadi prvog poluvremena.

Gosti su zabeležili drugi uzastopni trijumfa i sa 13 bodova na deobi su prvog mesta sa madridskim Realom, dok je Hetafe ostao na deset.