Real Sociedad

Fudbaleri Real Sosijedada trećom uzastopnom pobedom izbili su na čelo španskog šampionata.

Real Sosijedad, David Silva

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Ekipa iz San Sebastijana je u sedmom kolu La lige na svom stadionu ubedljivo savladala Uesku rezultatom 4:1 i sa 14 bodova na prvoj poziciji prestigla je madridski Real i Granadu koji imaju po bod manje.

Goleadu u Baskiji najavio je Mikel Ojarzabal golom u 35. minutu iz penala. Tek što je počelo drugo poluvreme Rafael Mir je izjednačio, a u 54. minutu Ojarzabal je svojim drugim pogotkom vratio prednost Real Sosijedadu 2:1.

Odličnu igru u drugom poluvremenu domaći tim je krunisao sa još dva gola. Najpre je Portu iskoristio odlično dodavanje Davida Silve i lukavim udarcem savladao čuvara mreže Useke, a konačnih 4:1 postavio je rezervista Aleksander Isak. I ovoga puta asistent je bio raspoloženi Silva.

Baskijci u sledećem kolu gostuju Selti, a Ueska koja ima pet remija i dva poraza u sedam mečeva, ide na noge Realu.