Sadik doneo pobedu Almeriji i približio Partizan bonusu

Primera 14. nov 202020:07 > 20:13
Miroslav Todorović/FK Partizan

Almerija nastavlja da se bori za plasman u elitnu diviziju španskog fudbala. Pobedila je u 12. kolu Segunde Mirandes 2:1, a pobedonosni gol postigao je bivši napadač Partizana Umar Sadik.

Posle nešto traljavijeg starta, Almerija je stala na noge i vezala treću pobedu, četvrtu u poslednjih pet duela uz remi. Protiv Mirandesa junak je bio nigerijski napadač, koji je postigao odlučujući gol u 45. minutu. Pre toga Almerija je vodila of 17. minuta golom Viljalbe, a Martines je izjednačio u 42. minutu. Od 68. minuta na terenu je bio i Raća Petrović.

Almerija je sada četvrta sa 20 bodova, dva manje od drugoplasirane Majorke, uz utakmicu manje. Prva dva mesta vode direktno u najviši rang, a ekipe od trećeg do četvrtog igraju plej-of. Ako Almerija uđe u elitno društvo koristi će imati i Partizan, koji će na osnovu toga dobiti bonuse, tako da ovi golovi Sadika nisu samo za Almeriju nego i za njegov bivši klub.