Denis Doyle, Getty Images

21.11.2020 | 20.50 > 22:59

Poklon Ter Štegena za pobedu Atletika nad Barsom

U derbiju 10. kola La Lige Madridski Atletiko savladao je Barselonu kod kuće minimalnim rezultatom i došao na čelo tabele.

Janik Karasko

Denis Doyle/Getty Images

Jedini gol na meču postigao Janik Karasko u nadoknadi prvog poluvremena. Pogotku je prethodila velika greška golmana Barse Ter Štegena, koji je suviše izleteo sa gola i dozvolio Belgijancu da ga prođe i šutira ka praznom golu. Karasko je to iskoristio i postigao jedini gol na meču.

U drugom poluvremenu Barsa je pokušavala, ali jedinu pravu priliku imao je Lengle, kada ga je Mesi pogodio bukvalno u čelo, a on sa neposredne blizine šutirao pravo u golmana Oblaka.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Tok meča

Atletico Madrid

Printscreen

12' Prečka! Najbolja šansa na utakmici bila je za Atletiko. Markos Ljorente je pogodio prečku, ali ostalo je 0:0.

45' GOOOLLLL!!!! Taman kada je delovalo da će se na poluvreme otići sa najnepopularnijim rezultatom, velika greška golmana Ter Štegena. Tačnije, to je bio poslednji u nizu kikseva u lančanoj reakciji. Neprecizno poslata povratna lopta, Nemac je potpuno nerezonski izleteo i napustio gol, Janik Karasko to iskoristio, pokupio loptu, prošao Ter Štegena i potom rutinski zatresao nebranjenu mrežu za vođstvo Atletika 1:0.

Sport Klub Youtube

Poluvreme: Atletiko vodi golom Janika Karaska u samom finišu prvog dela, najviše zahvaljujući lošem istrčavanju Ter Štegena.

57' Veliku priliku imala je Barselona. Odlično je centrirao Mesi, a Klemon Lengle bio sam na manje od pet metara, lopta mu je tačno naletela na čelo, ali je Francuz šutirao iz čiste pozicije pravo u Oblaka.