AMA/Corbis via Getty Images)

22.11.2020 | 22.55 > 23:09

Valensija stigla 0:2, Gameiro promašio pobedu

Fudbaleri Alavesa i Valensije pobelili su bodove u poslednjem nedeljnom meču desetog gola Primere - 2:2.

Valensija

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Domaća ekipa je u izuzetno uzbudljivom duelu prokockala dva gola prednosti, a Slepi miševi su u nadoknadi mogli i do sva tri boda, međutim, Kenin Gameiro je u situaciji 'jedan na jedan' šutirao preko prečke.

Alaves je upisao treći uzastopni remi i sa deset bodova 14. je na tabeli, dok Valensija ima dva boda više.

Ćimo Navaro je u 2. minutu doneo prenost Alavesu, a Lukas Perez je u 16. minutu iz penala doneo dva gola prednosti svom timu.

Ipak, gosti sa Mestalje su za svega pet minuta izjednačili. Manu Valjeho je smanjio na 2:1, a Ugo Guljamon je u 77. minutu iskoristio odlično izveden slobodan udarac Karlosa Solera i glavom matirao Fernanda Pačeka.

Valensija je do kraja meča bila bolji rival, mogla je i do trijumfa, a najbolju šansu u 95. minutu nije iskoristio Gameiro.

Srpski internacionalac Uroš Račić odigrao je ceo meč za Slepe miševe.

Alaves u sledećem kolu gostuje Real Madridu, a Valensija dočekuje Atletiko Madrid.