Dmitrović zaključao gol, Eibar slavio u Sevilji

Primera 30. nov 202023:21 1 komentar
REUTERS/Vincent West

U poslednjoj utakmici 11. kola La Lige Eibar je u Sevilji savladao Betis 2:0, a zapaženu ulogu u trijumfu imao je i Marko Dmitrović.

Čim se sačuva mreža protiv Betisa u Sevilji golmanu treba da pripadnu određene zasluge. A Dmitrović je dobrano pogurao Eibar do osvajanja izuzetno važna tri boda. U 21. minutu imali su domaći veliku šansu, pošto je Kristijan Teljo izbio sam pred Dmitrovića, ali je reprezentativni golman Srbije odbranio njegov šut i sačuvao nulu na semaforu. Samo 13 minuta kasnije Inui je postigao gol za goste, ali je na asistenciju VAR poništen zbog ofsajda.

Posle prvih 45 minuta nije bilo golova, ali se mreža zeleno-belih zatresla već u 49. minutu. Strelac je bio Muto na asistenciju Burgosa. On je pet minuta kasnije dobio šansu da se upiše u strelce i iskoristio ju je pošto je bio siguran sa bele tačke. Bilo je jasno da će bodovi otići u Eibar, a gosti su imali priliku da ubedljivije dobiju meč, ali u 89. minutu Enrih nije iskoristio penal.

Posle ove pobede Eibar je izbio na 12. mesto sa 13 bodova i preskočio je Betis na 15. mestu koji ima bod manje i samo dva više od zone ispadanja u kojoj su Selta sa 10, Levante sa osam i Ueska sa sedam bodova.