22.09.2013 | 22.56

Primera: Real preokrenuo, Bejl se povredio

U malom gradskom derbiju odigranom na "Santijago Bernabeuu", fudbaleri Reala upisali su nova tri boda protiv Hetafea -4:1, u 5. kolu Primere. Tim Karla Anćelotija je do četvrte prvenstvene pobede stigao posle preokreta, pošto su gosti iz predgrađa Madrida prvi poveli, a strelac je bio Anhel ...

U malom gradskom derbiju odigranom na "Santijago Bernabeuu", fudbaleri Reala upisali su nova tri boda protiv Hetafea -4:1, u 5. kolu Primere. Tim Karla Anćelotija je do četvrte prvenstvene pobede stigao posle preokreta, pošto su gosti iz predgrađa Madrida prvi poveli, a strelac je bio Anhel Lafita Kastiljo u petom minutu. Lopta je zakačila jednog igrača Reala, promenila pravac i završila u mreži.

Petnaest minuta kasnije domaćin je anulirao prednost preko Pepea, koji je iskoristio "odbitak" posle pokušaja Ronalda i sa metar loptu smestio u mrežu. Preokret i vođstvo Realu doneo Kristijano Ronaldo u 34. minutu iz jedanaesterca, njegovim trećim prvenstvenim golom. Prethodno je Mičel igrao rukom u kaznenom prostoru posle slobodnog udarca domaćina.

Osvajanje nova tri boda overio je Isko u 59. minutu, posle solo prodora i preciznog udarca, a u nadoknadi vremena Ronaldo je postigao još jedan pogodak.

Veliko letnje pojačanje, Velšanin Geret Bejl propustio je priliku da debituje pred domaćom publikom na "Santijago Bernabeuu", pošto je istegao butni mišić pri zagrevanju. Umesto njega, starter je bio Isko, koji je postigao treći pogodak za Real.