U21: Šampion ostavio Hrvate bez EP

Reprezentacija 10. okt 201620:36 > 20:42
Ian Walton/Getty Images

Mlada reprezentacija Hrvatske nije uspela da se plasira na U21 Evropsko prvenstvo.

Tim Nenada Gračana je doživeo debakl od Švedske u Treleborgu sa 4:2 i ostao na trećem mestu u Grupi 6. Aktuelni šampioni su ovim trijumfom izborili direktan plasman na EP sledeće godine u Poljskoj.

Sve je dobro počelo za Hrvate na ovom gostovanju, Perica je doneo prednostu u 23. minutu, ali samo dva minuta kasnije Elez pravi penal koji realizuje Valkvist.

Šveđani su Hrvatsku dotukli sredinom drugog poluvremena, Olson, Halberg i Stranberg potižu tri gola za 11 minuta i rešavaju pitanje pobednika.

Benković uspeva samo da ublaži poraz „vatrenih“ 13 minuta pre kraja duela.

U drugom meču grupe Španija je dobila Estoniju sa 2:0 i takođe „preskočila“ Hrvatsku, te će verovatno kao jedan od najboljih drugoplasiranih timova verovatno takođe na EP.