Mlada reprezentacija Srbije pobedila je Sloveniju sa 3:1 u poslednjem kolu kvalifikacija za Prvenstvo Evrope 2017. godine u Poljskoj. Srpski "Orlići" su sa nova tri boda obezbedili baraž, posle koga će dve selekcije izboriti učešće na kontinentalnoj smotri.
Izabranici Tomislava Sivića su takmičenje u Grupi 2 završili na drugom mestu iza Italije, koja je u Litvaniji odigrala bez golova sa domaćinom.
Het-trik za Srbiju je postigao kapiten Uroš Đurđević u 8, 25. iz penala i 86. minutu, dok je za Slovence precizan bio Lotrič u 19. minutu.
Mlada reprezentacija Srbije pobedom nad Slovenijom 3:1 izborila je plasman u baraž za Evropsko prvenstvo #FSSrbije pic.twitter.com/yhUiOIU3gT
— Fudbalski savez Srbije | FA of Serbia (@FSSrbije) October 11, 2016
Slovenci su uprkos tome što njima meč nije ništa značio bili veoma opasni, a povremeno i pregrubi u igri.
Preko Lotriča su izjednačili na 1:1 u 19. minutu iz prve šanse na meču, dok je u drugom poluvremenu je dve sjajne šanse propustio bek Stojanović.
Novu priliku za izjednačenje imao je Luka Zahovič, da bi pet minuta pre kraja Đurđević overio pobedu ostvarivši het-trik.
Napadač Partizana je drugi put na meču šutirao penal, ovaj put mu je šut odbranio golman Slovenije, ali se lopta odbila do kapitena „Orlića“ koji je lako ubacuje u mrežu.
Utakmica je završena. Srbija – Slovenija 3:1 #FSSrbije pic.twitter.com/d2UlZYpPwh
— Fudbalski savez Srbije | FA of Serbia (@FSSrbije) October 11, 2016
Grupu je osvojila Italija remijem u Litvaniji 0:0, a da su izgubili „Orlići“ bi se direktno plasirali na EP.
Potencijalni rivali Srbije u baražu za PE su Španija, Austrija i Norveška.
Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine je u svom poslednjem meču kvalifikacija izgubila na gostovanju Engleskoj (0:5). U utakmici koja nije imala takmičarski značaj golove za Englesku su postigli Svift u 14, Abraham u 18. i 68, Onoma u 49. i Vatmor u 62. minutu.
Rezultati:
Kipar – Holandija 1:4
Engleska – BiH 5:0
Kazahstan – Norveška 0:3
Turska – Slovačka 1:1
Jermenija – Vels 1:3
Bugarska – Rumunija 2:0
Litvanija – Italija 0:0
Srbija – Slovenija 3:1
18:00
Austrija – Nemačka
Danska – Luksemburg
Malta – Moldavija
Rusija – Finska
18:30
Lihtenštajn – Finska
18:45
Belgija – Letonija
Island – Ukrajina
Makedonija – Škotska
Severna Irska – Francuska