U21: Srbija pobedila Sloveniju za baraž!

Reprezentacija 11. okt 201618:53 > 18:55
Starsport/Fudbalski savez Srbije

Mlada reprezentacija Srbije pobedila je Sloveniju sa 3:1 u poslednjem kolu kvalifikacija za Prvenstvo Evrope 2017. godine u Poljskoj. Srpski "Orlići" su sa nova tri boda obezbedili baraž, posle koga će dve selekcije izboriti učešće na kontinentalnoj smotri.

Izabranici Tomislava Sivića su takmičenje u Grupi 2 završili na drugom mestu iza Italije, koja je u Litvaniji odigrala bez golova sa domaćinom.

Het-trik za Srbiju je postigao kapiten Uroš Đurđević u 8, 25. iz penala i 86. minutu, dok je za Slovence precizan bio Lotrič u 19. minutu.

Slovenci su uprkos tome što njima meč nije ništa značio bili veoma opasni, a povremeno i pregrubi u igri.

Preko Lotriča su izjednačili na 1:1 u 19. minutu iz prve šanse na meču, dok je u drugom poluvremenu je dve sjajne šanse propustio bek Stojanović.

Novu priliku za izjednačenje imao je Luka Zahovič, da bi pet minuta pre kraja Đurđević overio pobedu ostvarivši het-trik.

Napadač Partizana je drugi put na meču šutirao penal, ovaj put mu je šut odbranio golman Slovenije, ali se lopta odbila do kapitena „Orlića“ koji je lako ubacuje u mrežu.

Grupu je osvojila Italija remijem u Litvaniji 0:0, a da su izgubili „Orlići“ bi se direktno plasirali na EP.

Potencijalni rivali Srbije u baražu za PE su Španija, Austrija i Norveška.

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine je u svom poslednjem meču kvalifikacija izgubila na gostovanju Engleskoj (0:5). U utakmici koja nije imala takmičarski značaj golove za Englesku su postigli Svift u 14, Abraham u 18. i 68, Onoma u 49. i Vatmor u 62. minutu.