KAN: Braća Aju odvela Ganu u polufinale

Reprezentacija 29. jan 201719:12 > 19:15
Robert Cianflone/Getty Images

Fudbaleri Gane savladali su DR Kongo 2:1 (0:0) i plasirali se u polufinale Kupa afričkih nacija. Sledeći rival im je Kamerun.

„Crne zvezde“ su slavile pogocima braće Aju, Džordana i Andrea, sinovi legendarnog Abedija Pelea, sredinom drugog poluvremena u Ojemu.

Džordan je doneo vođstvo u 63. minutu, izjednačio je Pol-Žuse Mpoku Ebunge pet minuta kasnije, da bi Andre realizovao penal u 78.

Kongo je češće pretio tokom meča, ali je Gana imala konkretnije šanse, a laganiji trijumf sprečio je golman rivala Lej Matampi koji je imao četiri odbrane.

Kasnije se sastaju Egipat i Maroko, a pobednik će u polufinalu igrati sa Burkinom Faso.

Gana nije dobila Kamerun u njihova prethodna tri susreta na KAN, poslednji su imali 2008. kada su „nepobedivi lavoli“ slavili 1:0.

Prethodna dva iz 1982. i 2000. su završena bez pobednika.