Srbija bez pobede, Mitrović doneo bod protiv Velsa!

Reprezentacija 11. jun 201720:11 > 22:38
Srdjan Stevanovic / Getty Images

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno sa Velsom u Beogradu 1:1, u duelu 6. kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Srbija sada u D grupi ima 12 bodova na prvom mestu, isto koliko i Irska, a četiri boda više od Velsa i Austrije.

Ekipa Slavoljuba Muslina je u gotovo celom meču imala inicijativu, ali je stvorila veoma mali broj prilika, pa je i bod odličan jer je Vels vodio na poluvremenu.

Milivojević je povukao Vouksa u 35. minutu, a penal je iskoristio Aron Remzi. Ipak, u nastavku meča pravda je zadovoljena jer Srbija nikako nije zaslužila poraz iako nije blistala.

Izjednačujući pogodak postigao je Aleksandar Mitrović u 74. minutu posle asistencije rezerviste Prijovića.

Daleko najbolji igrač Srbije Dušan Tadić nije bio previše raspoložen na ovom meču, odlično su ga čuvali i tu bi trebalo tražiti uzroke slabe igre Srbije koja je osim gola imala još samo nekoliko polušansi.

Ipak, Srbija je ostala neporažena u kvalifikacijama i još uvek je na dobrom putu da se plasira na Mundijal u Rusiji. Naredni meč Srbija igra 2. septembra kada dočekuje Moldaviju.

Tok meča mogli ste da pratite uz Sportklub:

Od samog starta utakmice selekcija Slavoljuba Muslina preuzela je kontrolu, ali je teško dolazila do prilike da ugrozi gol gostiju.

Tek u 27. minutu prvi put je Srbija zapretila. Ivanović je pronašao Mitrovića koji je iz teške pozicije glavom pogodio spolji deo mreže.

Usledila su još dva veoma opasna napada, ali Kostić nije uspeo najbolje da reaguje i ostalo je 0:0.

Ipak, u 35. minutu usledio je šok. Posle slobodnog udarca koji je skrivio Stojković, Milivojević je vukao Vouksa, sudija je pokazao na penal koji je sigurno izveo Remzi.

U nastavku prvog dela Srbije nije uspela da izjednači, pa je imala neprijatnih 0:1 nakon 45 minuta.

Početak drugog dela nije doneo ništa dobro u igru Srbije. Selekcija Slavoljuba uslina je napadala, ali delovalo je kao da nema ideju kako do gola.

Muslin je sredinom drugog dela prvo ubacio Gudelja, a potom i debitanta Prijovića i kao što to često bude slučaj, izmene su napravile odličan posao.

U 74. minutu Prijović je dobio loptu u kaznenom prostoru, delovalo je da će je izgubiti, ali se maestralno snašao i petom je proigrao Mitrovića koji je posle jednog kontakta sa loptpm pogodio mrežu Velšana za 1:1 i veliko slavlje na stadionu.

U poslednjih 15-ak minuta bilo je jasno da će Srbija pritiskati u pokušaju da svoji sva tri boda. To se i dogodilo, ali srpskim fudbalerima je falio završni pas protiv bedema Velsa i na kraju je ostalo 1:1.