21.06.2017 | 20.01

U21: Česi zakomplikovali sudbinu Italijanima

Šanse Italijana za plasman u polufinale Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine ozbiljno su ugrožene nakon poraza u drugom kolu grupe C.

Italy - Czech

Getty Images/Stephen Pond

Bilo je 3:1 za Čehe, koji su poveli u 24. minutu pogotkom Mihala Travnika na asistenciju igrača Sampdorije Patrika Šika.

Italija uspeva da izjednači na 20 minuta do kraja kada je Domeniko Berardi iskoristio situaciju pred golom Čeha.

Ipak, "Azuri" padaju u finišu, prvo je Havlik u 79. minutu vratio prednost Češkoj golom iz kontra napada, a u 85. minutu pobedu je overio Luftner.

Italijanima će u poslednjem kolu biti potrebna pobeda protiv Nemačke, ali nije sigurno ni da li će im to biti dovoljno da budu prvi u grupi.

U drugom duelu grupe u sredu, Nemačka je savladala Dansku 3:0.