25.06.2017 | 18.53 > 18:59

KK: Levov jubilej, Nemci na Meksiko u polufinalu

Fudbaleri Nemačke savladali su Kamerun u poslednjem kolu grupe B Kupa konfederacija rezultatom 3:1, i uz sedam bodova plasirali se u polufinale takmičenja sa prve pozicije.

Joakim Lev

Getty Images/Martin Rose

Joakim Lev

Nemačka će se u polufinalu sastati sa drugoplasiranom ekipom grupe A Meksikom, dok je Kamerun takmičenje završio kao poslednjeplasirani sa bodom.

Ova pobeda je jubilarna 100. za selektora Pancera Joakima Leva u njegovom 150. meču.

Aktuelne svetske šampione su do pobede u Sočiju došli golovima u drugom poluvremenu. Strelci su bili Kerem Demirbaj u 48. i napadač Timo Verner u 66. i 81. minutu.

Zanimljivo, i vezisti Hofenhajma i mladom napadaču Lajpciga to su bili prvi golovi za nacionalnu selekciju.

Jedini gol za Kamerun postigao je Vensan Abubakar u 79.

Posle prvih 45 minuta u kojima Nemci nisu imali nijedan šut u okvir gola Kameruna ekipa Joakima Leva je zaigrala konkretnije u nastavku i već u prvim minutima drugog dela došla do vođstva. Posle napada kroz sredinu i dodavanja Julijana Drakslera, Demirbaj je sjajnim udarcem sa 16 metara savladao Ondou.

Olakšavajuća okolnost za Nemačku u nastavku meča bio je crveni karton Ernesta Mabuke posle nespretnog starta nad Emreom Džanom u 64. minutu. Zanimljivo, sudija je takvu odluku doneo posle signalizacije VAR.

Samo dva minuta bilo je potrebno Pancerima da iskoriste brojčanu nadmoć i dupliraju prednost. Džošua Kimih je sjajno centrirao sa desne strane a Verner glavom zatresao mrežu.

Uprkos igraču manje Kamerunci su uspeli da stignu do gola. U 79. minutu posle centaršuta rezerviste Ngamaleua, napadač Vensan Abubakar je smanjio zaostatak.

Nedugo zatim, Verner je drugim golom na meču ponovo povisio prednost Nemaca, i postavio konačan rezultat.