Michael Regan/Getty Images

19.09.2017 | 21.42 > 21:56

SP kvalifikacije: Austrijanke prejake za Orlice

Ženska fudbalska reprezentacije Srbije izgubila je od državnog tima Austrije rezultatom 4:0 prvi meč u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Francuskoj 2019. godine.

FSS

Izabranice selektora Gorana Sretenovića su izgubile u Kruševcu sa 4:0, a strelci za austrijsku reprezentaciju su bile sa tri gola Nina Burger u 15, 37. i 90+2, kao i Nikol Bila u 37. minutu.

Srpska reprezentacija nije mogla više protiv objektivno snažnijih Austrijanki, koje su letos igrale polufinale Evropskog prvenstva i gde su posle penala poražene od Danske. Najbolju šansu na meču za Srpkinje je imala u 23. minutu Jelena Čubrilo, ali je šutirala preko gola.

Srpska reprezentacija je smeštena u Grupu 7 u kvalifikacijama za SP, gde će još odmeriti snage sa timovima Finske i Izraela. Sledeći meč Srpkinja je na programu 19. oktobra, kada u Beograd bude stigao tim Izraela.

Evropske kvalifikacije traju do 4. septembra 2018. godine, dok je Svetsko prvenstvo na programu od 7. juna do 7. jula 2019. godine.

U utorak je od reprezentacija iz regiona igrao i tim Hrvatske, ali je poražen od Švedske kao domaćin sa 2:0. Strelci su bile Hurtig u  62. i Arslani u 90+2. minutu.