Michael Steele/Getty Images

24.11.2017 | 16.21 > 16:22

Posle 0:10, Slovenke deklasirale Farska Ostrva

Ženska fudbalska reprezentacija Slovenije zabeležila je prvu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2019. godine u Francuskoj. Slovenke su u trećem kolu deklasirale Farska Ostrva rezultatom 5:0.

Getty Images/Stephen Pond

U prva dva kola, slovenačke fudbalerke su doživele dva ubedljiva poraza – od Nemačke 6:0 i Češke 4:0, da bi protiv Faranki dobile priliku za iskupljenje.

Slovenija je već posle prvog poluvremena obezbedila ubedljiv trijumf, pošto je vodila sa 4:0. Na kraju je tri gola postigla Lara Prašnikar, u sedmom, 36. i 87. minutu, a u strelce su se upisale i Sara Agrež i Špela Rozmarič.

Posle prvenca u kvalifikacijama, Slovenija drži četvrto mesto na tabeli sa šest bodova iz tri utakmice, a ispred su Nemačka sa devet bodova i Češka i Island sa po sedam.

U narednom kolu, 6. aprila, reprezentacija Slovenije dočekuje Island.