Getty Images/Stuart Franklin

20.05.2018 | 21.25 > 21:29

EP U17: Holanđani sa penala do krova Evrope

Fudbaleri Holandije do 17 godina postali su šampioni Evrope, pošto su na Prvenstvu u Engleskoj savladali Italiju u finalu posle penala 4:1 (2:2).

Telstar 18

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Posle 80 minuta igre u Roteremu bilo je 2:2, a svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu. Jurien Maduro je doveo Lale u vođstvo u 46. minutu, ali su Azuri sjajnim pogocima Ricija i Rikardija preokrenuli u periodu od 61. do 63. minuta.

Ipak, tu nije bio kraj, pošto je u 74. rezervista Brobi zatresao mrežu Rusa i odveo meč u penale.

Tamo su znatno sigurniji bili Holanđani, koji pogodili sva četiri penala, dok je udarce Arminija i Verganija zaustavljao golman Korevar. Jedini precizan za Italijane bio je Greko.

Treba istaći i da Lale imaju veliko iskustvo u penal serijama. Oni su na taj način do trijumfa dolazili i u četvrtfinalu turnira protiv Irske 1:1 (5:4) i u polufinalu protiv Engleske 0:0 (6:5). Oni su ukupno na turniru šutnuli 15 penala, uključujući i ova četiri, i pogodili svaki.

Podsetimo, mečeve sa EP u Engleskoj mogli ste da pratite uz ekskluzivne prenose na kanalima Sport Kluba.