Granitna odbrana BIH odolela i Turcima

U prijateljskom meču selekcija Turske igranom u Rizeu nije bilo govola - 0:0.

prosinečki

Charles McQuillan/Getty Images

Selekcija Bosne i Hercegovine tako je odigrala sedmi meč bez primljenog gola od dolaska novog selektora Roberta Prosinečkog.

Zmajevi su dobro otvorili utakmicu, u prvih 20 minuta imali dve dobro prilike preko Edina Višće, koje nisu iskorišćene.

U 32. minutu, Enes Unal je propustio stopostotnu šansu za pogodak, kada je bio neprecizan pred golom Šehića.

U drugom poluvremenu, izlaskom najboljih igrača Pjanića i Džeka, Bosna je izgubila prepoznatljivu igru, a Turska je još bila vrlo blizu gola.

Ovoga puta, zicer je promašio Tosun, igrao se 70. minuta.

Ipak, do kraja je BIH izdržala i uspela da sačuva svoju mrežu, gde je u drugom poluvremenu stajao Asmir Begović.

Bosna i Hercegovina u ponedeljak igra mnogo važniju utakmicu protiv Severne Irske u Ligi nacija.