Carlos Rodrigues/Getty Images

12.10.2018 | 04:01 > 05:51

Hamesova magija u Tampi, Meksiku pobeda sa penala

Fudbalska reprezentacija Kolumbije pobedila je u Tampi na Floridi u prijateljskom meču selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 4:2. U takođe prijateljskoj utakmici Meksiko je bio bolji od Kostarike sa 3:2.

SAD - Kolumbija

Mike Ehrmann, Getty Images Sport

Kafeterosi su do vođstva u Tampi došli u 36. minutu, kada je posle asistencije Santjaga Arijasa, fudbaler Bajerna Hames Rodrigez psotigao sjajan gol, šutom iskosa sa desne strane levom nogom pravo u rašlje.

Jenkiji su uspeli da naprave preokret golovima Kenija Sajefa u 50. i Bobija Vuda u 54. minutu, ali to je bilo sve što su izabranici privremenog selektora SAD Dejva Saračana uspeli da urade.

Arijas je u 56. minutu uspisao još jednu asistenciju za pogodak Karlosa Bake, dok je u 74. minutu za vođstvo Kolumbije gol postigao i Radamel Falkao. Konačnih 4:2 za Kafeterose postavio je U 79. minutu Migel Borha.

Meksiko je u San Nikolasu dočekao Kostariku, a pobedi se radovao posle gola Himeneza u 71. minutu sa penala, kojim je postavljen konačan rezultat. Prethodno je Kostarika povela u 29. minutu preko Kembela, da bi efektnim golom četiri minuta kasnije izjednačio Guzman.

Brajan Ruiz je u 44. minutu sa bele tačke doneo novo vođstvo Kostariki, da bi u 56. minutu meksički napadač Henri Martin poravnao skor na 2:2.

Himenez je zatim bio precizan sa 11 metara, a na kraju se ispostavilo da je to prva pobeda Meksika posle četiri uzastopna poraza. To je bio i osmi meč u nizu na kojem se fudbaleri Kostarike nisu radovali trijumfu.