U17: BiH sa igračem manje do boda protiv Islanda

Reprezentacija 13. okt 201816:53 > 17:08
Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine igrala je nerešeno 1:1 u drugom kolu Grupe 2 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2019. godine u Irskoj.

Mladi fudbaleri BiH su u Zenici već 42. minutu ostali sa desetoricom na terenu, pošto je direktan crveni karton dobio defanzivac David Pisar, kada je kao poslednji igrač odbrane oborio Baldursona.

Samo dva minuta kasnije izabranici selektora Zorana Erbeza su poveli golom Faruka Durakovića iz slobodnog udarca.

Island je u 68. minutu preko Johanesona iz penala izjednačio, a to je ostao i konačan rezultat. Pre toga je Ćetković oborio Gudlagsona u šesnaestercu BiH.

Selekcije BiH i Ukrajine imaju po četiri boda na čelu tabele, Island ima dva, dok je poslednji Gibraltar bez bodova.

Za tri dana BiH će igrati protiv Ukrajine u Doboju kod Kaknja, dok će Island u Zenici ukrstiti koplja protiv Gibraltara. Dve najbolje ekipe idu direktno u narednu fazu kvalifikacija.