Orlići izvukli remi protiv Kazahstana na putu ka EP

Reprezentacija 14. nov 201817:21 > 17:39
FSS

Omladinska reprezentacija Srbije igrala je nerešeno 2:2 protiv Kazahstana u meču prvog kola prve runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Jermeniji.

Orlići su u prvom meču na turniru koji se igra u Severnoj Irskoj posle mnogo muka došli do prvog boda. Kazahstan je vodio golovima Lava Švorcova u 26. i Madija Zakibajeva u 33. minutu, ali su izabranici selektora Nenada Sakića u drugom delu igre uspeli da izjednače iako su od 74. minuta igrali sa desetoricom jer je drugi žuti karton dobio Dušan Vlahović.

Napadač Fiorentine je pre toga u 54. minutu postigao prvi gol za Srbiju, dok je konačnih 2:2 postavio Milutin Vidosavljević u 78. minutu.

Naredni meč Srbija igra 17. novembra u Belfastu protiv domaćina Severne Irske u 20,00. U poslednjem trećem kolu Srbija se u Kolrejnu sastaje sa Poljskom 20. novembra u 14,00.

U sredu su omladinske reprezentacije Makedonije i Hrvatske u kvalifikacijama za EP igrale takođe nerešeno 1:1. Makedonija je u češkom Kromjeržižu povela golom Darka Čurlinova u 11. minutu, dok je Hrvatska izjednačila za bod u 55. minutu preko Boška Šutala.