Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

16.11.2018 | 12.32 > 12:34

U19: Crnoj Gori za bod malo i dva igrača više

Mladi fudbaleri Crne Gore, generacija momaka rođenih 2000. godine (i mlađih), poražena je od Letonije 1:2 (0:1), u drugom kolu prvog kvalifikacionog turnira (na Kipru), za plasman na Evropsko prvenstvo. Izabranici Milorada Pekovića u prvom kolu su odigrali 0:0 protiv Kipra.

Reprezentacija Crne Gore „generacija 2000”

FSCG

Letonija je povela u 10. minutu golom Kristersa Lusinsa, prvotimca Valmijere. Od tog trenutka, Crna Gora je bila daleko bolji rival, a u 57. minutu stigla je i do izjednačenja, golom Sergeja Grubača sa bele tačke. Kaznenom udarcu prethodilo je isključenje Dejvidsa Titovsa, pa su fudbaleri Crne Gore krenuli na „sve ili ništa”.

Posle nekoliko propuštenih prilika, usledila je kazna, nakon kontre rivala, u 82. minutu precizan je bio Dmitrijs Zelenkovs. Imala je Crna Gora u poslednjih šest minuta i dvojicu igrača više, pošto je isključen i Emils Birka, ali im to nije bilo dovoljno da izjednače i osvoje makar jedan bod.

U drugom meču 2. kola, Rusija je pobedila Kipar sa 2:0, pa uoči poslednjeg, koje se igra 19. novembra, Rusija ima četiri, Letonija tri, Crna Gora jedan, a Kipar nijedna bod.

U posledjem kolu, Crna Gora igra protiv Rusije, a pobeda je jedina opcija na putu ka jednom od prva dva mesta, koja vode u drugu fazu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.