Getty Images/Stuart Franklin

22.02.2019 | 12.05 > 12:06

Srpkinje dobile rivale u kvalifikacijama

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije igraće u grupi G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo zajedno sa Francuskom, Austrijom, Kazahstanom i Makedonijom.

FSS

"Zadovoljan sam žrebom. Imali smo sreće i dobili lepu grupu. Sa svim rivalima možemo da igramo, optimista sam, devojke će pružiti maksimum da našem fudbalu prvi put podare plasman na veliko takmičenje", kazao je Predrag Grozdanović, selektor reprezentacije.

Kvalifikacije startuju 26. avgusta ove godine, a direktan plasman na EP, koje se 2021. održava u Engleskoj, izboriće prvoplasirane ekipe iz svake od devet grupa i tri najbolje drugoplasirane.

Preostalih šest drugoplasiranih boriće se u oktobru 2020. za poslednja tri mesta, od ukupno 16, na završnom turniru.

Automatsko učešće osigurala je reprezentacija domaćina.