Kurtoa poklonio gol Rusima, Kazahstan deklasirao Škote

EURO 21. mar 201917:57 > 23:16
Ian MacNicol, Getty Images Sport

Reprezentacija Belgija je u Briselu pobedila Rusiju sa 3:1 u derbiju 1. kola I grupe kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo 2020.

Igrač Monaka na pozajmici u Lesteru Juri Tilemans je doveo domaće do prednosti u 14. minutu, da bi samo stotinak sekundi kasnije Denis Čerišev poravnao rezultat nakon velike greške Tiboa Kurtoe. Da Belgija ode na odmor sa vođstvom pobrinuo se Eden Azar koji je u prvom minutu nadoknade bio precizan sa bele tačke.

Do kraja susreta, perjanica Čelsija se još jednom upisala u strelce i to u 88. minutu.

Reprezentacija Kazahstana slavila je ubedljivo protiv Škotske rezultatom 3:0. Bila je to izvrsna partija Kazahstana na početku kvalifikacija, dok je oslabljena Škotska pretrpela jedan od težih poraza.

Odlično su otvorili utakmicu fudbaleri Kazahstana, a vođstvo na Astana areni doneo im je Perčuk, već u šestom minutu susreta. Bila je to sjajna akcija i asistencija Merkela, posle koje jekazahstanski napadač zatresao mrežu golmana Skota Beina.

Samo četiri minuta kasnije, posle još jednog odličnog napada mrežu gostiju zatresao je Vorogovskij, koji je iskoristio asistenciju Kuata.

Tačku na pobedu Kazahstana stavio je Zainutdinov u 51. minutu, kada se u listu asistenata upisao Sujumbajev.

U grupi I nalaze se još i Rusija, koja je naredni protivnik Kazahstana, zatim Belgija, Kipar i San Marino, koji će u sledećem kolu ugostiti upravo Škotsku.

U okviru prvog kola iste grupe sastali su se Kipar i San Marino. Kiprani su deklasirali goste sa fenomenalnih 5:0.

Pitanje pobednika bilo je rešeno praktično već posle prvih 30 minuta igre. Golove su u prvom poluvremenu redom postizali Sotiru u 19. i 23. minutu (oba puta iz penala), Kosulos u 26. i Efrem u 31. minutu.

Tačku na trijumf Kipra stavio je Laifis u 56. minutu.

Mečeve kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u fudbalu 2020. godine možete pratiti na kanalima Sport kluba.