David Ramos, Getty Images

21.03.2019 | 22.40

Pobeda Makedonaca, moćna Holandija i naravno Pjontek

Reprezentacija Severne Makedonije na Filip II Areni u Skoplju pobedila je selekciju Letonije 3:1 u prvoj utakmici grupe G kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo 2020.

Ezgijan Alioski

Justin Setterfield/Getty Images

U preostale dve utakmice Poljska je u Beču savladala Austriju sa 1:0, dok su Izrael i Slovenija remizirali u Haifi 1:1.

Severna Makedonija je odlično odigrala prvo poluvreme protiv Letonije i u tom delu utakmice postignuta su oba gola. Domaći su poveli pogotkom fudblaera Lidsa Egzijana Alioskog na asistenciju Gorana Pandeva u 11. minutu, a prednost je duplirao igrač Fenerbahčea Elif Elmas u 29. minutu.

Vlačeslav Isajevs je u 87. minutu vratio nadu gostima, ali je Elmas svojim drugim pogotkom u nadoknadi vremena postavio konačnih 3:1 na asistenciju Alioskog. Samo nekoliko trenutaka ranije isključen je gostujući igrač Ciganiks.

Sport klub

Poljska je do velika tri boda u prestonici Austrije stigla golom Krištofa Pjonteka. Odlični napadač Milana najbolje se snašao u gućvi ispred gola domaćina i iz neposredne blizine golmana Hajnca Hindnera.

Izrael i Slovenija su podelili bodove. Andraž Šporar je doveo goste u vođstvo u 48. minutu, a izjednačio je iskusni Eran Zahavi sedam minuta kasnije.

Selekcija Holandije je bila ubedljiva na startu kvalifikacija u grupi C. Lale su u Roterdamu pobedile Belorusiju sa 4:0, a golove su postigli Depaj u 1. minutu posle velike greške defanzivaca gostiju i 55. iz penala, Vajnaldum u 21. i Van Dajk u 86. minutu.

U ovoj grupi Severna Irska je u Belfastu bila bolja od Estonije 2:0. Strelci su bili Mekgin u 56. i Dejvis u 75. minutu.

Slobodna u 1. kolu bila je Nemačka, koja u nedelju u velikom derbiju gostuje Holandiji.

Kvalifikacione utakmice pratite na kanalima Sport Kluba.