22.03.2019 | 23.50 > 23:51

Poraz Argentine na Mesijevom povratku

Fudbalska reprezentacija Venecuele savladala je Argentinu rezultatom 3:1 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Madridu, koju je obeležio povratak Lionela Mesija u tim ‚Gaučosa‘.

Lionel Messi

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Upravo Mesi se našao u centru pažnje, a iako je donekle opravdao očekivanja, reprezentacija Venecuele je prvi put uspela tri puta da zatrese mrežu Argentinaca. Strelci za pobednički tim bili su Salomon Rondon, Džon Murinjo i Josef Martines, dok je počasni gol za Argentinu postigao Lautaro Martines.

Najbolji argentinski fudbaler se oprostio od reprezentacije posle razočaravajućeg Svetskog prvenstva u Rusiji, ali je odlučio da se vrati i ponovo ponese kapitensku traku. Prvi put posle pola godine to je učinio na stadionu „Vanda Metropolitano“ u prestonici Španije.

Venecuela je u prethodnih 23 susreta sa Argentinom ostvarila samo jedan trijumf, ali je ovoga puta do vođstva došla posle samo pet minuta, kada je Rondon sjajno dočekao pas unutar kaznenog prostora, odmah reagovao i savladao Franka Armanija.

Malo je falilo da isti igrač udvostruči prednost u 40. minutu, ali je umesto toga Muriljo posle brzo izvedenog slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca iznenadio golmana Argentine. Martines je uspeo da vrati nadu Argentincima u 59. minutu posle odličnog kontranapada, ali je njegov prezimenjak nedugo zatim postavio konačan rezultat iz penala 15 minuta pre kraja susreta.

Naredna utakmica fudbalere Argentine čeka u utorak, kada se sastaju sa Marokom, dok će sledeći rival Venecuele biti Katalonija dan ranije.