Dave Thompson/Getty Images

16.06.2019 | 03.28 > 05:54

Gold Kup: Kanada i Meksiko postigli 11 golova u 1. kolu

Selekcija Kanade je u prvom meču ovogodišnjeg Gold Kupa savladala Martinik u grupi A sa 4:0. U drugom duelu grupe, Meksiko je deklasirao slabašnu Kubu sa 7:0.

Kanada - Martinik

Jayne Kamin-Oncea/Getty Images

Selekcija Martinika, jednog od autsajdera takmičenja, dobro se držala u prvih pola sata meča, ali je onda bukvalno poklonila gol protivniku.

Lošu komunikaciju golmana i jednog odbrambenog igrača iskoristio je Džonatan Dejvid da dovede Kanađane u vođstvo u 33. minutu.

U finišu prvog poluvremena, Milan Borjan je sa dve sjajne intervencije sprečio da Martinik stigne do izjednačenja.

A u nastavku je Kanada dodala gas i stigla do ubedljive pobede. Dejvid je u 53. minutu i drugi put zatresao mrežu, ovoga puta je napadač Genta izbegao ofsajd zamku i pogodio nakon prodora.

Igrač Kardifa Džunior Hoilet je u 63. minutu povisio na 3:0, da bi samo četiri minuta kasnije Skot Arfild postavio konačnih 4:0.

Sport klub

U ubedljivom trijumfu Meksika nad Kubom (7:0), proslavio se Urijel Antuna,  koji dobio naknadni poziv za ovaj turnir kao zamena za poveđenog igrača.

Neočekivao je zaigrao od prvog minuta i stigao do het-trika. Mrežu Kubanaca načeo je već u drugom minutu.

Meksiko je na poluvremenu u Pasadeni vodio sa 4:0, da bi na kraju uspeo da postigne čak sedam golova, pored Antune strelci su bili i Raul Himenez dva puta, Dijego Rejes i Aleksis Vega, kome je to prvi gol za nacionalni tim.