Getty Images/Stuart Franklin

16.06.2019 | 22.52 > 22:57

Spektakularni Katar šokirao Paragvaj!

Fudbalske reprezentacije Paragvaja i Katara odigrale su nerešeno 2:2 u prvom kolu grupe B Kupa Amerike koji se održava u Brazilu.

Almoez Ali , Qatar

Buda Mendes, Getty Images Sport

Favorizovani Paragvaj je u Rio de Žaneiru imao prednost od 2:0, ali su gosti sa drugog kontinenta uspeli da izjednače i osvoje bod. U nedelju ujutro u prvoj utakmici u ovoj grupi selekcija Kolumbije je napravila iznenađenje trijumfom protiv Argentine 2:0.

Iskusni Oskar Kardoso je u 4. minutu iz jedanaesterca doneo prednost Paragvajcima, a vođstvo je duplirao Derlis Gonzales u 56. minutu.

Ali Almoez spektakularnim golom u 68. i Bualem Huhi posle sjajne akcije svog tima u 77. minutu doneli su izjednačenje selekciji Katara i ispostaviće se postavili konačan rezultat.

Paragvaj 20. juna u drugom kolu igra protiv Argentine, a dan ranije sastaju se Kolumbija i Katar.