Razočaranje na startu EP – Srbija izgubila od Austrije

EURO 17. jun 201918:24 > 20:25
sport klub

Selekcije Srbije poražena je od Austrije u prvom kolu Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine u Italiji, rezultatom 2:0.

Austrijanci su slavili pogocima Hanesa Volfa u 38. i Saše Horvata u 78. minutu.

Selekcija Srbije pružila je bledo izdanje, Luka Jović je pri vođstvu protivnika od 1:0 pogodio prečku, a jedina svetla tačka bio je golman Boris Radunović, koji je imao nekoliko izvrsnih intervencija.

Ovim porazom, Srbija je sebi znatno umanjila šanse za plasman u polufinale. Inače ovaj meč je srpski tim završio sa desetoricom igrača, jer je Vukašin Jovanović u 75. minutu dobio direktan crveni karton zbog prekršaja nad Volfom.

Igrač Austrije je iznet sa terena, i strahuje se da je doživeo težu povredu.

Ovo je bio prvi duel grupe B,. u okviru koje se od 21:00 sastaju Nemačka i Danska.

TOK MEČA

Tok meča možete pratiti OVDE.

Srbija ima glasnu podršku sa tribina. U prvih deset minuta nije bilo većih uzbuđenja.

sport klub

U 22. minutu, Živković je izveo slobodan udarac sa desne strane, ali Radonjić nije uspeo da stigne loptu. Pritom je bio i u ofsajdu.

U 29. minutu, najbolja prilika na meču, Austrijanci iz kontre uspevaju da se nađu pred golom Srbije, ali golman Radunović zaustavlja pokušaj Šlagera sa desetak metara.

U 37. minutu, Austrijanci su poveli sa 1:0, Horvat je pogodio stativu, a na loptu je natrčao Hanes Volf.

Gol je prvobitno bio poništen zbog ofsajda, ali je naknadno ipak priznat.

Rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvreme, u kome izabranici Gorana Đorovića nisu ostavili dobar utisak.

U 50. minutu, velika prilika za izjednačenje, ali je Luka Jović pogodio prečku.

Na teren su ušli Račić i Ranđelović, a izašli Mašović i Pantić.

Boris Radunović sa dve spektakularne odbrane ostavlja Srbiju u životu.

Još jedna čudesna intervencija Radunovića, zaustavlja Šlagera u situaciji jedan na jedan.

U 75. munutu isključen je Vukašim Jovanović, jer je sudija procenio nakon pregledanja snimka da je preoštro faulirao Volfa. Vrlo je moguće da je igrač Austrije doživeo prelom noge.

Nedugo zatim, Austrija postiže drugi gol, Horvat je izveo slobodan udarac sa leve strane, trebalo je to da bude ubačena lopta, ali onda je prošla pored svih igrača i završila u mreži.

Sa igračem manje, Srbija nije uspela da stvori šansu i eventualno se vrati u meč. Na kraju 2:0 za Austriju.