Getty Images/Johannes Simon

19.06.2019 | 22.54 > 22:57

Belik šokirao Azure, Poljska na korak do polufinala!

Mlada fudbalska reprezentacija Poljske (igrači do 21 godine) pobedili su Italiju u Bolonji 1:0 u meču drugog kola A grupe prvenstva Evrope i tako došli na korak do plasmana u polufinale.

Kristijan Belik

Claudio Villa, Getty Images Sport

Gol odluke postigao je defanzivac Arsenala Kristijan Belik, koji je u 40. minutu manirom vrhunskih napadača udarcem levom nogom matirao Aleksa Mereta.

Azuri su u finišu prvog poluvremena izjednačili preko Rikarda Orsolinija, ali je sudija Kulbakov je posle pregledanog snimka odlučio da ga ne prizna zbog prekršaja.

Italija je u nastavku utakmice imala mnogo više loptu u posedu, imali su čak 25 šuteva van okvira i šest u okvir gola, ali odbrana Poljske je izdržala sve nalete i posle pobede protiv Belgije na startu ostvarila i trijumf, moguće, vredan plasmana u polufinale.

U prvom meču dana Španija je savladala Belgiju 2:1, tako da poslednje kolo dočekuje sa tri boda, koliko ima i Italija.

U odlučujućim mečevima sastaju se Italija - Belgija i Španija - Poljska.

Plasman u polufinale obezbediće pobednici tri grupe i najbolja drugoplasirana ekipa.

Komentari (8)

Bulat

Poljaci su imali krizu u reprezentativnim selekcijama I vrlo brzo uspostavili strategiju oporavka I evo ih opet u vrhu evropskog reprezentativnog fudbala.Ovo se odnosi I na A tim I na mladje kategorije.Imaju odlične igrače,odlično selektiraju reprezentacije I imaju izuzetan pristup svakoj utakmici.Za razliku od reprezentacije timovi su nekonkurentni za veće evropske domete,ali imaju ujednačenu ligu,finansijski stabilne timove,izuzetnu infrastrukturu I tehničku organizaciju lige.Filozofija njihovih timova je da ne ulažu u skupe igrače I tamo nemaju velikih zvijezda iz inostranstva a mogli bi, jer zaista većina timova ima odlične budžete (Legia,Leh,Lehia,Pogon,Visla...).Medjutim, relativno skupo prodaju igrače I iz poljske lige igrači idu u najveće evropske lige.To je pristup koji ne obezbjedjuje velike evropske domete timovima,ali zato obezbjedjuje potpunu finansijsku sigurnost.Veoma ozbiljna fudbalska nacija.

Odgovori 8 0

REDSI

Potpuno tačno i odlično rečene! Svaka čast!

0 0

Miljan

Poljska nema jak tim, ALI KAKO SU VEČERAS ODIGRALI SA PUNO MOTIVACIJE GINULI ZA SVAKU LOPTU... Tako se bori, a ne kao naša reprezentacija na prošloj utakmici. Nisam video preveliku želju naše reprezentacije za pobedom protiv Austrije dok poljaci su bili suprotnost požrtvovani sa željom da naprave nešto veliko i uporni. Sve čestitke za pobedu. Savet našoj u21 reprezentaciji. Ugledajte se na Poljake, bar na njihovu motivaciju i želju.

Odgovori 20 0

Utakmica U21 Island-Italija otkazana zbog korone

Fudbalska utakmica sedmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo između mladih reprezentacija Islanda i Italije otkazana je zbog kovida.

U21: Mladi Česi i Hrvati podelili po bod

Na kraju kao i na početku: utakmica u Češkim Budjeovicama između mladih selekcija Češke i Hrvatske završena je bez pobednika i golova.

U21: Deca Atalante srušila Sloveniju

U prijateljskom meču mladih reprezentacije Italije i Slovenije, domaći su slavili sa 2:1.

Realno odlaganje Evropskog prvenstva U21

Pandemija koronavirusa ne samo da je napravila haos u klupskom već i u reprezentativnom fudbalu. EURO je već pomeren za leto 2021. a čini se da će pravi izazov za UEFA biti Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine, koje je zakazano upravo za 2021. godinu.