Belik šokirao Azure, Poljska na korak do polufinala!

Reprezentacija 19. jun 201922:54 > 22:57
Claudio Villa, Getty Images Sport

Mlada fudbalska reprezentacija Poljske (igrači do 21 godine) pobedili su Italiju u Bolonji 1:0 u meču drugog kola A grupe prvenstva Evrope i tako došli na korak do plasmana u polufinale.

Gol odluke postigao je defanzivac Arsenala Kristijan Belik, koji je u 40. minutu manirom vrhunskih napadača udarcem levom nogom matirao Aleksa Mereta.

Azuri su u finišu prvog poluvremena izjednačili preko Rikarda Orsolinija, ali je sudija Kulbakov je posle pregledanog snimka odlučio da ga ne prizna zbog prekršaja.

Italija je u nastavku utakmice imala mnogo više loptu u posedu, imali su čak 25 šuteva van okvira i šest u okvir gola, ali odbrana Poljske je izdržala sve nalete i posle pobede protiv Belgije na startu ostvarila i trijumf, moguće, vredan plasmana u polufinale.

U prvom meču dana Španija je savladala Belgiju 2:1, tako da poslednje kolo dočekuje sa tri boda, koliko ima i Italija.

U odlučujućim mečevima sastaju se Italija – Belgija i Španija – Poljska.

Plasman u polufinale obezbediće pobednici tri grupe i najbolja drugoplasirana ekipa.