Mesi i Armani omogućili poslednju šansu Argentini

Pedro Vilela/Getty Images

Fudbaleri Argentine i Paragvaja remizirali su 1:1 (0:1) u drugom kolu B grupe Kopa Amerika.

Argentinci su počeli sa četiri izmene u odnosu na prvi meč, na klupi su ostali Di Marija i Aguero, ali Paragvajci su poveli u 37. minutu, kada je Migel Almiron svojim trkom odradio dobar deo posla, a strelac je bio Ričard Sančes. Bila je to jedna od kontri kojima su Paragvajci pretili, dok je Skalonijev tim uglavnom bio jalov.

Ipak, izjednačenje Gaučosima u 57. minutu doneo je Leo Mesi iz jedanaesterca koji je dosuđen pošto je Ivan Piris igrao rukom, čime je krunisan period nešto bolje igre Argentine.

Golman Argentine Franko Armani, koji je imao sreće što nije isključen u prvom poluvremenu posle jednog starta van šesnaesterca, u nastavku je izrastao u heroja, pošto je u 62. minutu odbranio penal Derlisa Gonsalesa.

Kolumbija, koja je savladala Katar sa 1:0, prva je u grupi sa šest bodova, Paragvaj ima dva, a Katar i Argentina po jedan.

U poslednjem kolu, koje je na programu u nedelju od 21 čas po srednjoevropskom vremenu, Argentina igra sa Katarom, a Kolumbija sa Paragvajem.

Gaučosi su poslednji put u grupnoj fazi Kopa Amerika eliminisani još 1983. godine, a sada im je neophodan trijumf nad Katarom kako bi to izbegli – uz po dve najbolje plasirane ekipe iz svake od tri grupe, u četvrtfinale će se plasirati i dve najbolje trećeplasirane.