Sedmica Kanade: Raspucani Kavalini i Dejvid protiv Kube

Grant Halverson, Getty Images

Fudbaleri Kanade sa ubedljivh 7:0 savladali su Kupu u trećem kolu Gold Kupa, te su se kao drugi iz grupe A plasirali u četvrtfinale.

Kanađani su bili dominantniji u svim aspektima igre. Čak 25 puta su šutnuli ka golu rivala, a čak 14 lopti poslali u okvir gola.

Do pobede su Kanađane predvodili fantastični Dejvid i Kavalini, koji su postigli po tri pogotka.

Prvi gol na meču postigao je Dejvid već u četvrtom minutu. Već u 21. je Kavalini udvostručio prednost Kanade, da bi do kraja poluvremena isti igrač tresao mrežu rivala još dva puta.

Hoilet je bio strelac četvrtog gola za kanadski tim. Potom je u 55. minutu Kavalini propustio priliku da postigne još jedan pogodak, jer nije iskoristio kazneni udarac.

Do kraja meča het trik je upisao Dejvid, koji je bio precizan u 71. i 77. minutu.

U istoj grupi Meksiko je sa 3:2 pobedio Martinik i sa maksimalnim učinkom od tri pobede prošao dalje.

Meksiko će igrati sa drugoplasiranom ekipom iz B grupe, dok će Kanada snage ukrstiti sa pobednikom.