Getty Images/Stuart Franklin

24.06.2019 | 22.47 > 22:54

U21: 'Bratski' remi Rumuna i Francuza - Italija ispala

Mlade fudbalske reprezentacije Francuske i Rumunije odigrale su miroljubivo 0:0 u poslednjem kolu grupe C i ovim rezultatom oba tima obezbedila su plasman u polufinale Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine.

Mlada fudbalska reprezentacija Rumunije

Giuseppe Bellini, Getty Images Sport

U drugom meču ove grupe Engleska i Hrvatska su takođe podelili bodove - 3:3.

Posle pobeda u prve dve utakmice, nerešen ishod dalje je vodio i Francusku i Rumuniju i upravo tako je i bilo. U meču odigranom u Ćezeni nije bilo mnogo uzbuđenja, a oba tima su propustila nekoliko solidnih prilika za gol.

Rumuni su u prvom delu utakmice bili nešto bolji, Francuzi u nastavku konkretniji, a kako se duel približavao kraju jasno je bilo da nijedna ekipa ne želi da rizikuje na nesreću Italijana, koji su se nadali da mogu do četvrtfinala kao najbolji trećeplasirani tim.

Podelom bodova Rumuni su osvojili prvo mesto, dok će Francuska u četvrtfinale sa pozicije broj dva.

U meču bez rezultatskog značaja Engleska i Hrvatska su odigrali 3:3 i takmičenje završili sa po jednim bodom. Bez bodova su ostale samo selekcije Srbije i Belgije.

Hrvatska je tri puta uspevala da stigne prednost protivnika i popravi utisak posle poraza od Rumunije i Francuske.

Englezi su poveli preko Reisa Nelsona, koji je u 11. minutu bio precizan iz penala, Josip Brekalo je izjednačio u 39. prelepim udarcem, da bi Džejms Medison u 48. minutu pogodio za 2:1.

Novo izjednačenje Hrvatima obezbedio je Nikola Vlašić 14 minuta kasnije, Džondžo Keni je u 70. golom iz velike udaljenosti treći put svom timu obezbedio prednost, ali je Brekalo posle još jedne loše reakcije defanzivaca Engleske obezbedio bod Hrvatima.

U polufinalu će se sastati Španija - Francuska i Nemačka - Rumunija, a obe utakmice na programu su 27. juna.

Finale je 30. juna na stadionu Friuli u Udinama.