27.06.2019 | 00.22 > 00:25

KAN: Egipat i Nigerija već u osmini finala

Fudbalska reprezentacija Egipta savladala je DR Kongo rezultatom 2:0 u drugom kolu Kupa afričkih nacija i već obezbedila plasman u osminu finala.

Mohamed Salah

Catherine Ivill/Getty Images

Egipćani su poveli u 25. minutu preko Ahmeda el Mohamadija, kojem je asistirao Mohamed Salah, koji je udvostručio prednost pre završetka prvog poluvremena.

Pre Egipta, među 16 najboljih timova u Africi plasirala se Nigerija. ‚Superorlovi‘ su savladali Gvineju 1:0 u prvom meču dana i tako prvi izborili mesto u nokaut fazi. Strelac jedinog gola na toj utakmici bio je Kenet Omeruo u 73. minutu susreta.

Egipat, koji je poslednji trofej u Kupu afričkih nacija osvojio 2010. godine, nije lako došao do druge pobede na šampionatu, pošto su fudbaleri Konga dva puta pogodili prečku, a imali su odličnu šansu iz slobodnog udarca.

Za Kongo je to bio drugi poraz, što znapči da mora da pobedi Zimbabve ukoliko želi da bude jedan od četiri najbolja trećeplasirana tima. Zimbabve je igrao 1:1 sa Ugandom u okviru drugog kola, a do boda je došao golom Hame Bilijata u 40. minuta, pošto je gubio od 12. kada je strelac bio Emanuel Okvi.

Egipat u poslednjem kolu igra sa Ugandom i obezbediće prvo mesto u grupi A ukoliko izbegne poraz u tom duelu, a njihovog rivala pobeda vodi na čelo.