09.07.2019 | 00.30 > 00:33

KAN: Tunis posle penala, minimalac Slonova

U ponedeljak su odigrani i poslednji mečevi osmine finala Kupa afričkih nacija, a plasman među osam najboljih timova kontinenta obezbedile su ekipe Obale Slonovače, koja je bila bolja od Malija i Tunisa, koji je nakon velike drame i izvođenja penala eliminisala Ganu.

Wilfred Zaha

Warren Little/Getty Images

Obala Slonovače je sa 1:0 pobedila Mali, a strelac jedinog pogotka bio je napadač Kristal Palasa Vilfrid Zaha u 76. minutu.

Rival Obali Slonovače u četvrtfinalu biće selekcija Alžira, koja je na putu do najboljih osam eliminisala Gvineju.

Tunis je protiv Gane bio nadomak pobede u regularnom delu susreta jer je ekipa Tunisa vodila od 73. minuta golom Kenisija. Ipak, 90+2. minutu usledio je šok za tim sa severa kontinenta – defanzivac Rami Bedui postigao je prilično komičan autogol nakon jednog centaršuta Gane.

Ipak, penale je bolje izvodila selekcija Tunisa, a tragičar je napadač Lidsa Kejleb Akuban, koji je promašio penal za Ganu. Pobednički jedanaesterac u gol je pretvorio vezista Zamaleka Ferdžani Sasi.

Preostala dva para četvrtfinala su Nigerija – Južna Afrika i Senegal – Benin.

Prethodni Kup afričkih nacija održan je 2017. godine, a aktuelni šampioni su Kamerunci, koji su tada osvojili svoj peti trofej na kontinentalnom takmičenju.