10.07.2019 | 22.52 > 23:00

Kraj bajke Benina, Nigerija u 90. minutu do polufinala

Poznati su prvi polufinalisti Kupa afričkih nacija. Među četiri najbolje plasirali su se Senegal i Nigerija. Lavovi su savladali najveće iznenađenje Benin, dok su Superorlovi slavili u velikom derbiju protiv Južne Afrike.

Shaun Botterill, Getty Images Sport

Prkosili su realnosti fudbaleri Benina svih ovih dana u Egiptu. Tako i protiv favorizovanog Senegala. Međutim, u 69. minutu kapitulirali su, posle akcije Sadija Manea i Idrise Geja koji je postigao taj gol. Na kraju je Benin završio sa 10 igrača, pošto je Verdon dobio crveni karton. Ipak, Lavovi su skupo platili ovu pobedu pošto je na samom kraju meča Mane izašao na nosilima. Senegal će se u polufinalu sastati sa boljim iz duela Madagaskar - Tunis.

Mnogo više uzbuđenja bilo je u duelu dve velike afričke fudbalske nacije Nigerije i Južne Afrike. Slavili su Nigerijci 2:1 golom Trust-Ekonga u 90. minutu. Pre toga je Čukuveze doveo Superorlove u vođsto u 27. minutu a Zungu je u 71. minutu doneo izjednačenje. Nigerija u polufinalu čeka Alžir ili Obala Slonovače.