Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

11.07.2019 | 22.46 > 22:58

Lisice posle penala srušile Slonove, kraj za Pingvine

Poznati su svi polufinalisti Kupa afričkih nacija. Nigeriji i Senegalu pridružili su se Tunis i Alžir. U derbiju polufinala Alžir je savladao Obalu Slonovače posle penala, dok je Tunis konačno stao na put jednom od najprijatnijih iznenađenja Madagaskaru.

fudbalska reprezentacija Alžira

Ahmed Hasan/Gallo Images/Getty Images

Neverovatan meč odigrali su Alžir i Obala Slonovače. Čuvene Pustinjske lisice sa severa Afrike povele su u 20. minutu golom Sofijana Fehulija. Priliku da možda i reši meč propustio je Bagdad Buneđah, pošto je u 48. minutu promašio penal. Kazna je stigla u 62. minutu kada je Kođija na asistenciju Vilfreda Zahe izjednačio. To je bio rezultat posle 90 minuta, a i 120 i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Prvi promašaj je viđen tek u trećoj seriji, a neprecizan je bio za Slonove Vilfred Boni. Tu prednost Alžirci su držali do pete serije, ali je priliku da postane heroj propustio Belaili. Međutim, imao je sreću jer je već naredni penal promašio Seri Die i tako je Alžir ušao u polufinale prvi put od 1990. kada je i osvojio turnir. Protivnik u polufinalu je reprezentacija Nigerije.

Ekipa koja je sve osvojila Madagaskar, ipak nije uspela u debitantskom učešću da dođe do polufinala. Tunis je potvrdio ulogu favorita i slavio 3:0. Strelci su bili Sasi u 52, Emsani u 60. i Sliti u trećem minutu nadoknade. Rival u polufinalu Tunišanima biće Senegal.