Getty Images Sport, David Ramos

07.09.2019 | 06.05 > 06:27

Nejmar doneo Brazilu remi, pobede Meksika i Urugvaja

Izuzetno zanimljiv prijateljski meč odigrali su Brazil i Kolumbija na Hart Rok stadionu. Rezultat je na kraju 2:2, a utakmicu je obeležio povratak Nejmara u nacionalni tim.

Neymar

Mike Hewitt/Getty Images

Posle košmarnog leta, povrede i propuštenog Kopa Amerika, kao i propalog transfera u Barselonu, Nejmar se vratio u dres Selesaoa. Istovremeno, ovo mu je bila i prva takmičarska utakmica ove sezone. I može se reći da je pokazao da mu se igra fudbal. Bio je najzaslužniji što je novopečeni šampion Kopa Amerika uspeo da izbegne poraz od nadahnute Kolumbije. Brazil je poveo u 19. minutu. Nejmar je iz kornera pogodio Kazemira u "trepavicu" a vezista Reala je sjajnim udarcem glavom zatresao mrežu. Usledio je šou Luisa Mjurijela. Postigao je golove u 25. i 34. minutu i preokrenuo rezultat. U 58. minutu. Dani Alves je sjajno utrčao, izbegao ofsajd zamku, a onda na tacni poslužio Nejmara, koji je solidnu partiju krunisao golom za konačnih 2:2.

U velikom KONKAKAF derbiju Meksiko je na Metlajfu savladao SAD ubedljivo 3:0. Strelci su bili Ćićarito, Gutijeres i Anutnja, a u 88. minutu Sardžent je promašio penal za Amerikance. Urugvaj je u gostima, u kombinovanom sastavu, pobedio Kostariku, koja je nedavno ostala bez selektora. Urusi su poveli preko De Araskaete iz penala u 42. minutu. Izjednačio je Borges u 48. minutu, a konačnih 2:1 za Urugvaj postavio je Džonatan Havijer Rodriges u 90. minutu.