Alex Livesey/Getty Images

10.10.2019 | 15.54

Firmino, Nejmar, Kutinjo, a samo 1:1 sa Senegalom

Fudbaleri Brazila i Senegala remizirali su 1:1 u prijateljskom meču odigranom u Singapuru.

Roberto Firmino

Buda Mendes/Getty Images

Brazil je poveo posle samo nekoliko minuta igre. U osmom minutu je Gabrijel Žezus dobro proigrao Roberta Firmina po desnoj strani koji je izbio sam pred golmana Senegala, a rutinskom završnicom je doveo "karioke" u prednost 1:0.

Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika, mada je u 40. minutu mogao da bude penal za Senegal jer je jedan Brazilac igrao rukom u kaznenom prostoru. Penal je Senegal dobio u 45. minutu kada je Markinjos oborio Sadija Manea. Siguran sa bele tačke je bio igrač Bristol Sitija Famara Dijedju.

U drugom poluvremenu nije bilo ozbiljnijih prilika, a obe ekipe su narpavile nekoliko izmena pa tako meč nisu završili Firmino, Kutinjo i Aleks Sandro. Kod Senegala je izašao igrač Kristal Palasa Ibrahima Kujate, fudbaler PSŽ Idrisa Gaj, a svih 90 minuta je odigrao as Liverpula Sadio Mane.