Kvalifikacija za EP: Porazi Crne Gore, BiH i Hrvatske

Reprezentacija 22. sep 202020:21 > 20:26
FSCG

Nastavljene su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u konkurenciji dama, a ženske fudbalske selekcije iz regiona, koje imaju jako male, gotovo nikakve šanse da se nađu na smotri najboljih selekcija Starog kontinenta, nisu bile uspešne.

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je u Podgorici od Nemačke sa 3:0. Već u drugom minutu mrežu Ivane Čabarkape zatresla je Frejgang. U finišu prvog dela u strelce se upisala Lojpolc, da bi Lohman u 58. minutu postavila konačan rezultat.

Imale su Nemice još nekoliko prilika, ali su bile daleko od trijumfa poput onog u prvom delu kvalifikacija, kada su na svom terenu savladale Crnu Goru sa 10:0. Crna Gora je i posle šest kola u kvalifikacijama na začelju tabele, bez bodova.

Poraz je na svom terenu doživela Bosna i Hercegovina. Italija je bez problema slavila sa 5:0. Strelci su bili Gileri (tri), Gali i Linari. Bosna i
Hercegovina je treća u grupi sa šest bodova manje u odnosu na Dansku i Italiju.

Od ostalih selekcija iz regiona, na terenu je bila i selekcija Hrvatske koja je kao gost poražena od Rumunije sa 4:1. Jedini gol za Hrvatsku, postigla je Ivana Rudelić i to za vođstvo od 1:0. Ali, u nastavku meča, Rumunija je u režiji Batee (dva), Herceg i Rus, napravila preokret. Hrvatska u grupi zauzima četvrto mesto, sa četiri osvojena boda.

Kada je region u pitanju, sve selekcija imaju jako male šanse da se umešaju u borbu za mesto na smotri najboljih selekcija Starog kontinenta.

Najbliža cilju je Slovenija koja ima isti broj bodova kao drugoplasirana Rusija u grupi A, ali i utakmicu više. Srbija takođe trenutno deli drugo mesto na tabeli grupe G sa selekcijom Francuske, ali Srbija ima čak tri utakmice više u odnosu na Francuskinje.