BiH na kadetskom EP, bez puta u Hrvatsku za Slovence

EURO 28. mar 201717:30 > 17:32
NFSBIH

U kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, selecija Bosne i Hercegovine doživela je poraz, dok je Slovenija odigrala nerešeno protiv Češke.

Bosna i Hercegovina je u Bijeljini poražena od vršnjaka iz Engleske 1:0. Gol za pobedu Engleske postigao je Luis Gibson u 15. minutu i ispostavilo se da je to gostima bilo dovoljno za pobedu kojom su potvrdili plasman na šampionat Evrope.

Bosna i Hercegovina je takmičenje u Grupi 7 završila na drugom mestu sa sedam bodova i kao jedna od sedam najboljih drugoplasiranih ekipa izborila mesto na završnom turniru.

U elitnom krugu kvalifikacija tim Bosne i Hercegovine je, pre današnjeg susreta, remizirao sa Slovenijom 0:0 i pobedio Češku Republiku sa 2:1. Ovo je drugo vezano učešće kadeta ove zemlje na Evropskom prvenstvu.

Veliki uspeh je doneo stručni štab predvođen Sakibom Malkočevićem sa pomoćnicima Damjanom Ratkovićem i Adinom Mulaosmanovićem.

Slovenija je odigrala nerešeno sa Češkom, 2:2 nakon vođstva od 2:0 koje su Sloveniji doneli golovi Gregorina i Preleca. Ipak, u poslednjih deset minuta Češka je preko Majke i Hezuckija došla do izjednačenja.

Rezultat je za obe selekcije praktično bio bez značaja jer su mesto na šampionatu obezbedili Irska i Farska Ostrva.