Izvor: Getty Images/Stuart Franklin
Fudbal 18.05.2018 | 00:03 > 00:15

EP U17: Holanđani na Italiju u finalu

Fudbaleri Holandije do 17 godina plasirali su se u finale Evropskog prvenstva u Engleskoj trijumfom posle penala nad domaćinom turnira 6:5 (0:0).

Telstar 18

Izvor: Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Tokom 80 minuta meča, koji ste mogli da pratite na SK3, nije bilo golova na "Proakt stadionu" u Česterfildu. Viđena je izuzetno tvrda utakmica, prava takmičarska, bez velikog broja šansi. Najizgledniju šansu za gol propustili su domaći, kad je Anhorin u 35. minutu pogodio stativu.

U penal seriji Holanđani su bili nepogrešivi, dok je neprecizan za Engleze bio Balogan. Njegov udarac sa bele tačke u poslednjoj seriji zaustavio je golman Korevar i tako izrastao u junaka meča.

U borbi za trofej, Lale će se boriti sa Italijom, koja je nešto ranije savladala Belgiju 2:1. Đabua je doveo Azure u vođstvo u 31. minutu, Vertesen je izjednačio u 57. da bi veliki trijumf Italijanima doneo Vergani u 71.