Getty Images/Christof Koepsel

27.10.2018 | 16.58 > 17:00

Pobede Hrvatske i Slovenije u kvalifikacijama za EP

Kadetske reprezentacije Hrvatske i Slovenije zabeležile su pobede na početku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Lopta

Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

U Grupi 13 Hrvatska je kao gost bila bolja od Jermenije i slavila sa 3:0. Kadeti Hrvatske su do 36. minuta već vodili sa 2:0, a golove su postigli Vasilj i Biuk. Pobedu kockastih potvrdio je u trećem minutu nadoknade kada je gol postigao Groznica.

Hrvatska je druga u grupi, iza Italije koja je slavila sa 7:0 protiv Andore.

U Grupi 3, Slovenija je odigrala drugi meč kvalifikacija i upisala drugu pobedu. Zmajčeki su sa 2:1 savladali vršnjeke sa Malte.

Meč je rešen u prvom poluvremenu. Sesko je pogodio za vođstvo Slovenije u 18. minutu, a devet minuta kasnije Malta preko Veseljija sa bele tačke dolazi do izjednačenja. Sesko je rešio sve nedoumice u ovom duelu u 36. minutu.

Sa šest bodova iz dva meča, Slovenija je druga u grupi. Zbog bolje gol razlike prva je Austrija, a u Grupi 3 je još i Bugarska.