23.03.2019 | 00.48 > 00:50

Santos: Nepravedan rezultat

Selektor Portugala Fernando Santos rekao je posle remija bez golova sa Ukrajinom da je njegov tim zaslužio da slavi u Lisabonu.

Fernando Santos

Alex Livesey/Getty Images

Portugalci su aktuelni evropski šampioni, ali su na startu kvalifikacija za naredni Šampionat ‚Starog kontinenta‘ dozvolili iznenađenje na svom „Lužu“. Iako su kontrolisali igru tokom većeg dela susreta, sve šanse Portugalaca sprečio je sjajni golman Ukrajine Andrij Pjatov.

Znali smo kakav će biti njihov plan igre. Igrali smo veoma dobro, ali nismo pobedili. U prvom poluvremenu nismo mogli da kontrolišemo igru na sredini terena, ali su naši igrači pokušavali i stvarali šanse“, rekao je Santos.

Santos se potom osvrnuo na drugi period igre, u kojem su Portugalci i rizikovali.

U nastavku smo ulaskom Souze i Silve pokušali da igramo sa oba krila i da rizikujemo, ali su oni imali odlične šanse pri kraju utakmice. Ovo je nepravedan rezultat jer smo zaslužili pobedu“, naglasio je Santos.

Naredna utakmica reprezentaciju Portugala čeka u ponedeljak od 20.45, kada dočekuju Srbiju, kojoj će to biti prvi susret u kvalifikacijama.