Dan Istitene, Getty Images Sport

24.03.2019 | 20.06 > 20:08

Uzalud golovi Arnautovića, Zahavi "uništio" Austriju

Fudbaleri Izraela upisali su prvu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine, pošto su u drugom kolu grupe G na svom terenu savladali Austriju sa 4:2.

Eran Zahavi

Simon Hofmann/Bongarts/Getty Images

Eran Zahavi

Centralna figura utakmice u Haifi bio je napadač domaćih Eran Zahavi.

Fudbaler koji nastupa za kineski Gvangdžou R&F, tim Dragana Stojkovića Piksija, postigao je het-trik i upisao asistenciju i tako bio najzaslužniji za pobedu svog tima.

Pored njega, zasluge idu i golmanu Arijelu Harušu, koji je pri rezultatu 1:1 napravio nekoliko neverovatnih intervencija.

Sport klub

Austrijanci su poveli preko Marka Arnautovića u osmom minutu, da bi zatim na glavnu scenu stupio Zahavi.

U 34. minutu je iskusni napadač poravnao, u 45. je doneo preokret, posle dodavanja Natha, a u 55. fantastičnim pogotkom sa distance povisio na 3:1.

Pitanje pobednika rešeno je u 66. minutu, golom Munasa Dabura, na asistenciju Zahavija.

Sjajni fudbaler je tako učestvovao u svim pogocima Izraelaca u kvalifikacijama, pošto je i u remiju sa Slovenijom u prvom kolu bio strelac (1:1).

Konačan rezultat postavio je Arnautović novim golom u 75. minutu.

Izreal je prvi na tabeli sa četiri boda, Austrija ostaje poslednja sa 0.

U grupi I, Škotska je pobedila San Marino na gostovanju sa 2:0. Meklin u četvrtom i Rasel u 74. pogađali su mrežu domaćih i tako doneli prvi trijumf Ostrvljanima.

Škotska je peta na tabeli sa tri boda, San Marino je poslednji sa 0.