Bardi za bod Severne Makedonije, drugi remi Slovenije

EURO 24. mar 201922:38 > 22:42
Printscreen

Fudbalska reprezentacija Slovenije remizirala je sa Makedonijom 1:1 u drugom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Bio je to drugi remi Slovenaca, pošto su u prvom kolu Grupe G odigrali nerešeno i sa Izraelom (1:1).

Vođstvo reprezentaciji Slovenije doneo je 24-godišnji vezista Miha Zajc u 34. minutu, kada mu je asistirao fudbaler Slovana Andraz Sporar.

Reprezentacija Severne Makedonije stigla je do izjednačenja pogotkom Enisa Bardija.

Fudbaler Levantea je mrežu domaćeg tima zatresao u 47. minutu i tako postavio konačnih 1:1.

Severna Makedonija je kvalifikacije startovala pobedom nad Letonijom (3:1) i trenutno se nalazi na drugom mestu na tabeli Grupe G sa četiri boda.

Izabranici Slaviše Stojanovića su na četvrtoj poziciji sa dva boda manje, dok je Poljska treća sa tri boda.

Lider tabele te grupe je Izrael sa četiri boda, dok su Letonija i Austrija sa po dva poraza još uvek bez bodova.

Slovenija je drugu utakmicu u nizu u kvalifikacinoj grupi G odigrala nerešeno, pošto je u Ljubljani remizirala sa Severnom Makedonijom 1:1.

Miha Zajc je doveo domaće do prednosti u 34. minutu, da bi izjednačenje doneo Enis Bardi na samom startu drugog dela igre. Do kraja meča viđeno je još nekoliko šansi na obe strane terena, ali promene rezultata nije bilo.

Poljska je ostvarila drugi uzastopni trijumf u istoj grupi, a ovoga puta na Nacionalnom stadionu u Varšavi savladana je Letonija rezultatom 2:0. Posle ne tako zanimljivog prvog dela igre, Robert Levandovski je obradovao domaće navijače kada je zatresao mrežu u 76. minutu.

U 84. potvrdu trijumfa doneo je Kamil Glik na dodavanje Jakuba Blažikovskog.

U narednom kolu sastaju se Severna Makedonija i Poljska, odnosno Austrija i Slovenija.

Mečeve kvalifikacja za Evropsko prvenstvo 2020. godine možete pratiti na kanalima Sport kluba.