Francuska ubedljiva, Tosun vodio Tursku do pobede

Fudbalske reprezentacije Francuske, Turske i Albanije ostvarile su pobede u mečevima grupe H kvalifikacijama za EURO 2020.

Kilijan Mbape

Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images

Aktuelni prvak sveta opravdao je ulogu favorita i pred svojim navijačima savladao Island rezultatom 4:0. Prednost Francuzima doneo je Samjuel Umtiti u 12. minutu na asistenciju Kilijana Mbapea. U nastavku, svojim 36. golom za reprezentaciju, na 2:0 je povisio Olivije Žiru, da bi deset minuta kasnije Kilijan Mbape rešio pitanje pobednika. Konačnih 4:0 postavio je Grizman u 84. minutu.

Galski petlovi sada imaju šest bodova nakon dva kola, Island ostaje na tri osvojena boda.

Turska je lako i ubedljivo porazila Moldaviju 4:0. Domaćin je u prvom poluvremenu u razmaku od dva minuta postigao dva gola i nagovestio konačan ishod. Za 1:0 pogodio je za prvi gol u dresu reprezentacije Hasan Ali Kaldirim, posle asistenice makazicama Čalhanlolua. Na 2:0 povisio je Dženk Toson nakon sjajne akcije sa Jilmazom. U 53. minutu na ovoj utakmici kapiten, Burak Jilmaz je promašio penal, ali je već u nastavku akcije Toson drugim golom uvećao prednost.

Tosun, fudbalska reprezentacija Turske

Christian Hofer, Getty Images Sport

Konačan rezultat postavio je još jedan defanzivac, Ajhan Kan, takođe prvim golom u sredu nacionalnog tima.

Golom prvotimca švajcarskog Lugana, Armanda Sadikua, Albanija je povela na gostovanju u Andori u 21. minutu. Na 2:0 povisio je Bekim Balaj u 87. minutu, a konačnih 3:0 postavio je Abraši u sudijskoj nadoknadi. Na taj način, Albanija je osvojila prve bodove u tekućim kvalifikacijama, Andora je i dalje bez bodova.