Getty Images/Stuart Franklin

26.03.2019 | 19.58 > 20:07

Finci slavili u Jerevanu

Reprezentacija Finske pobedila je na gostovanju Jermeniju u drugom kolu grupe J kvalifikacija za EURO 2020. rezultatom 2:0.

BIG fudbal

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Skandinavska reprezentacija je dobro otvorila susret u Jerevanu, posle uvodnog poraza od selekcije Italije, i povela već u 14. minutu utakmice, kada je fudbaler Augzburga Fredrik Jensen savladao golmana Hajrapetjana.

Konačan rezultat postavio je Piri Soiri u 78. minutu. Fudbaleru austrijske Admire ostao je lakši deo posla, posle odlične asistencije koja je stigla sa desne strane od Roberta Loda.

U međuvremenu, Soiri je u 60. minutu propustio veliku priliku da Fincima donese ubedljiviji trijumf, pošto njegov pokušaj iz neposredne blizine odbranio Hajrapetjan, a prilike su imali Sparv i Puki.

Za domaće je jednu od boljih šansi propustio Araz Ozbiliz, dok su neprecizni bili i Georg Gazarjan i Aleksandar Karapetjan.

Finska je tom pobedom upisala prva 3 boda, dok Jermeni ostaju bez bodova pošto su u prvom kolu izgubili od reprezentacije Bosne i Hercegovine.