Gigs: Velika propuštena prilika u Osijeku

EURO 8. jun 201921:35 > 21:39
Laszlo Balogh/Getty Images

Selektor Velsa Rajan Gigs rekao je posle poraza svoje reprezentacije od Hrvatske da žali za promašenim prilikama svog tima u Osijeku.

U izuzetno sparnim uslovima, Velšani su poraženi 2:1, pošto su ‚Vatreni‘ dominirali u prvih sat vremena zahvaljujući autogolu Džejmsa Lorensa i sjajnom golu Ivana Perišića na početku drugog poluvremenua. Gosti su se trgli u poslednjih pola sata, nadu im je dao Dejvid Bruks, golom 13 minuta pre kraja susreta.

Povezano

Garet Bejl i Bruks su imali šanse za izjednačenje u samom finišu, ali je Hrvatska uspela da zadrži vođstvo i preskoči Vels na čelu grupe E.

Jasno je da sam razočaran što nismo izvukli nešto kada smo imali takve prilike. Imali smo previše dobrih šansi i nismo uspeli da ih iskoristimo. Nismo igrali dobro i lako smo primili dva gola. Kada ne igrate kako možete i uprkos tome stvarate šanse protiv odličnog tima, to je razočaravajuće. Rekao sam igračima – propustili smo šansu, posebno zbog načina na koji smo završili utakmicu, bili smo odlični. Na kraju utakmice smo bili bolji tim, izgledalo je da imamo veću želju, a da se Hrvatska muči. Kada završite utakmicu na takav način, morate da budete razočarani jer je to baš velika propuštena prilika“, naglasio je Gigs.

Bruks nije bio među starterima jer se tek oporavio od povrede, ali je odlično uticao u poslednjih 25 minuta. Postigao je prvi gol u reprezentaciji i u konkurenciji je za prvih 11 u duelu sa Mađarskom u Budimpešti u utorak.

Trenirao je samo dva dana i propustio je poslednjih nekoliko utakmica za Bornmut. Postigao je gol, izgledao je odlično kada je ušao u igru, ali nije mogao da bude starter zbog uslova i činjenice da je bilo spremnijih igrača. Čeka nas još jedna utakmica, to je takođe razlog“, rekao je selektor Velsa.